SEO ile Google’da Sitenizi Yukarı Taşıyın

SEO ile Google’da Sitenizi Yukarı Taşıyın

SEO ile Google’da Sitenizi Yukarı Taşıyın; Web sitesini Google’da en üst sıralara taşımak için birçok yapılması gereken işlem vardır. Google’da ilk sayfada çıkmak için öncelikle sitenin SEO uyumlu bir web sitesi olması gerekmektedir. Sitemi nasıl yükseltirim?   Bunun için neler yapılmalıdır? İçeriklerin SEO uyumlu yazılması gerekir. Web sitenizin SEO uyumlu olması önemlidir. Bunun yanı sıra, anahtar kelime analizi, rakip analizleri yapılmalıdır. Önemli anahtar kelimeleri bulmak ve kullanmak gerekir. Anahtar kelime analizi araştırması gerekir. İçerik pazarlaması önemli bir faktördür. İçerik faktörü arama sıralarında sizi en üst sıraya çıkaracaktır.

İnternet Sitesini Google’da Üst Sıralara Çıkarmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Sitemi nasıl yükseltirim?  İster kurumsal bir site ister kişisel bir site olsun web sitenizi Google’da en üst sıralara taşımak ve yani ilk sayfaları yükseltmek için yapılması gerekenler nelerdir? Google’da ilk sayfada çıkmak ve üst sıralarda yer alarak daha fazla müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz. Öncelikle rakiplerinize geçmeniz gerekmektedir. Rakiplerinizi geçmek için neler yapmanız gerekir?  Rakiplerinizin önüne geçebilmek için anahtar kelime analizi ve rakip analizi yapılmalıdır. Arama motoru optimizasyonu yapılmalıdır. Bunun yapılabilmesi için hem bilgi hem tecrübe hem de eğitim önemlidir. Bu yüzden, Google’da siteyi yukarı taşıma için profesyonel SEO hizmetinden yararlanılabilir.

Rakipleri geçmek ve Google’da üst sıralarda yer alabilmek için en etkili ilk yöntem SEO uzmanı danışmanlık hizmetlerinden yararlanmaktır. SEO uzmanı ile çalışarak web siteniz SEO uyumlu hale gelir.

SEO için yapılması gerekenler.

 • Uzun İçerikler Oluşturmak
 • Google için bir site haritası yükleme
 • Sitenin 301 yönlendirmeleri kullanması
 • İnternet sitesini mobil cihazlar için optimize etmek
 • Hız optimizasyonu
 • Anahtar Kelimelerin doğru seçilmesi ve analizinin yapılması
 • Alan Adı
 • Dahili Link

Uzun içerikler oluşturmak ve Google’da ilk sayfada çıkmak için site içinde uzun içerikler oluşturulmalıdır. En yüksek sıralamalar arasında 2000 üstü kelime olacak şekilde daha uzun içerikler oluşturmanın faydası olmaktadır. Sektörle uyumlu olan web sitesinin hedef kitlesine ulaşabilmek için hedef kitleyi ilgilendiren konulara adapte olunmalı ve bu konulara göre de anahtar kelimeler ve içerikler oluşturulmalıdır.

SEO ile Google'da Sitenizi Yukarı Taşıyın
      SEO ile Google’da Sitenizi Yukarı Taşıyın

Google’da siteyi yukarı taşıma için, her konu ile ilgili derin blog yazıları oluşturulur. Bu konu ile ilgili çeşitli araştırmalar ve çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışmalara göre Google aramalarında en iyi 10 sıralama içerisinde yer alabilmek için sitenizde ya da sayfanızda en azından 1100 artı üstü kelimenin olması gerekmektedir. Bu yüzden uzun içerikler oluşturulmalıdır.

Google için site haritası yüklemek ve Google’da siteyi yukarı taşıma için Google için bir site haritası yüklenmelidir. Google yükleyeceğiniz xml site haritası web sitenizin ne olduğunu göstermektedir. Eğer WordPress kullanıyorsanız çeşitli SEO eklentisi ile birlikte otomatik olarak Google için bir site haritası yükleyebilirsiniz. Eğer WordPress kullanmıyorsanız xml site haritası oluştur kullanarak kolay bir şekilde site haritası yükleyebilirsiniz.

Sitemi nasıl yükseltirim?

Bunun için yapılması gereken önemli bir husus 301 yönlendirmesidir. Sitenin 301 yönlendirmeleri kullanması gerekmektedir. Yani site 302 kullanmamalıdır. Bu konuya dikkat edilmesi gerekir. 301 yönlendirmeleri, içeriklerin kalıcı olarak taşındığını ifade etmektedir.

Aynı zamanda, Google’da ilk sayfada çıkmak için sıralamalarda web sitesi yeni sayfaya yönlendirmelerde 301 kullanmalıdır. Google’da web sitenizin üst sıralarda yer alması ve Google’a doğru yönlendirmeler yapılabilmesi için 301 yönlendirmeleri önemlidir. Eğer yanlış bir yönlendirme olursa uyumsuzluk sebebiyle sorunlar ortaya çıkar. Hız optimizasyonu ve Google’da siteyi yukarı taşıma için, web sitesine tüm cihazlardan hızlı bir şekilde girilmesini sağlamak önemlidir. Sitenin ne kadar hızlı yüklendiğini analiz edebilmek için Google Page Speed Insights sayfası kullanılabilir.

Mobil cihaz uyumu ve Google’da ilk sayfada çıkmak için internet web sitesi mobil cihazlar için optimize edilmelidir. Bunun için Google’ın sunmuş olduğu mobil dostu aracından yararlanılabilir. Web sitenizin mobil cihazlara uyumlu olması önemlidir. Eğer web siteniz mobil cihazlara uygun değilse bunun için özel mobil siteye ya da duyarlı tasarıma geçilebilir. Eğer WordPress kullanıyorsanız birçok mobil cihazda uyumlu kodlar kullanıldığından dolayı eklenti ile yüklenebilir.

Arama Motorlarında İlk Sayfalarda Çıkmak İçin Neler Yapılması Gerekir?

Google’da ilk sayfada çıkmak için, birçok adımın hızlı şekilde birbirleriyle uyumlu olarak yapılması, analiz edilmesi ve raporlanması gerekmektedir.

 • Rakip analizinin yapılması
 • Sektör analizinin yapılması
 • Anahtar kelime analizinin yapılması
 • Finansal analiz planlanması
 • İç ve dış link analizlerinin yapılması
 • Özgün ve kaliteli içerikler üretmek
 • SEO uyumlu temel kodlama analizi
 • Yararlı ve zararlı back link analizi ve temizliğinin yapılması
 • Tanıtım yazıları analizinin yapılması
 • Tasarım denetimini harekete geçirici reklamların hazırlanması
 • Site içi SEO analizi
 • Site dışı SEO analizi
 • Site hızını SEO uyumlu hale getirme

Google’da Siteyi Yukarı Taşıma İçin Yapılacak En Önemli İşlemler

Siteyi yukarı taşıma için, Google kriterleri, site içi SEO, site hızı, anahtar kelime analizi, site dışı SEO, içerik yazımıdır. En önemli içerikler ana domainde tutulmalıdır. Başlık etiketlerine önem verilmesi gerekir. Açıklayıcı hem de benzersiz bir başlık etiketi bulmak önemlidir. Web sitesine bir blog yazmak fark yaratacaktır. Özellikle sitede yapılan işlerle, ürünlerle alakalı bir blok eklemek önemlidir. Ayrıca, bloğun işletme sitesinin kök alan adında tutulması gerekir. Google’da içerik sıralaması neye göre belirlenmektedir? Google aramalarda üst sıralara çıkmak için en önemli dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi sitenin teknik altyapısı olmaktadır.  Sitenin teknik altyapısının SEO uyumlu ve hızlı bir kodlamaya sahip olması önemlidir. İçerikleriniz kaliteli olsa bile site hızlı değilse üst sıralara çıkmanız zor olacaktır. Bu yüzden site hem hızlı hem de içerikleri SEO uyumlu olmalıdır.

SEO ile Google’da Sitenizi Yukarı Taşıyın

Site içi SEO nedir? Google kriterleri doğrultusunda içerik hazırlamak anlamına gelmektedir. Web sitesine gelen ziyaretçinin, neyi okuduğunu, neyi sevdiğini bilecek ve tahmin edecek tecrübeye sahip olunması ve buna göre içerikler oluşturulması önemlidir. İçeriklerin SEO uyumlu olarak yapılması siteyi Google’da üst sıralara taşımaktadır.

Google’da siteyi yukarı taşıma için dahili link kullanımı önemlidir. Hem arama motorlarını hem de kullanıcıları ilgili ürünlere ve markalara ya da içeriye yönlendirebilmek için dahili linkler kullanmak önemlidir. Web sitesini ziyaret eden müşterilerin ürünlere veya içeriye yönlendirilmesi için dahili linkler kullanılır. Böylece ziyaretçiler web sitesinde daha fazla vakit geçireceklerdir.

Anahtar Kelimeler ve İçerikler

Google’da ilk sayfada çıkmak için anahtar kelime seçimi ve analizi önemlidir. Kullanılan anahtar kelimeler açıklayıcı olmalıdır. Aynı zamanda, sabit olmalıdır. Anahtar kelime analizi yapılması önemlidir. Anahtar kelime analizi nasıl yapılır?  Öncelikle içeriklerin kopyadan uzak kaliteli ve özgün bir şekilde üretilmesi gerekmektedir. Kopya içerikler Google’da üst sıralarda yer almaz. Ayrıca, içeriklere eğer resim eklendiyse, içeriklere eklenen resimlerin de SEO uyumunun sağlanmış olması gerekir.

Google’da ilk sayfada çıkmak için etkili alan adı kullanılabilir. Web sitesi için ”. Com” alan adı kullanmak daha etkilidir. Yapılan araştırmalar sonucuna göre Google’da üst sıralarda yer alan web sayfalarının yüzde seksen 84’ünde ”.com” domaini kullanılmaktadır. Ayrıca, alan adlarında anahtar kelimeler kullanılabilir.

Google’da siteyi yukarı taşıma için, içerik yazılarının okunabilirlik oranının yüksek olması önemlidir. Bu yüzden, cümleler basit kelimelerle kurulmalıdır. Yazının arka planı gözü yormayacak o şekilde düzenlenmelidir. Paragraf uzunlukları maksimum 3 ile 5 cümle arasında seçilir. Yazı boyutu ile satır boşlukları uyumlu olmalıdır. Üretilen içeriklerin düzenli istikrara sahip olması oldukça önemlidir.