SEO Geliştirmenin Yolları

SEO Geliştirmenin Yolları

Web sitenizde SEO yu geliştirmenin yolları nedir?Organik trafik akışı,Anahtar kelime analizi,Google Reklamları ve ucu bucağı olmayan,birbirinden farklı materyaler barındırır.

Tabiki bunlar sitemizin performansını bir yere kadar etkiler,Seo performansını etkilemenin tek yolu bunlar değildir.

Organik SEO Alakalı Çalışmalar Yapın

  • Organik SEO sosyal medya  platformlarında(Facebook-Twitter) Gibi online kullanıcı kitlesine sahip,işinizle alakalı sayfalarda paylaşım yaparak web sayfanıza organik trafik akışı sağlayabilirsiniz.
  • Yerel gazetelerde yer alan etkinliklere sponsor olarak.
  • Pinterest,Medium,Linkedin,Youtube,wimeo gibi paylaşım sitelerınde, güncel içerik paylaşarak web siteniz için organik trafik akışı getirebilirsiniz.
SEO Geliştirmenin Yolları
SEO Geliştirmenin Yolları

Oluşturduğunuz takipçileriniz,okumaya değer,yazılar paylaştığınızda sitenizde uzun süre kalacaklardır.

Kaliteli Bağlantılar Oluşturmak

Gelen bağlantılar almanın önemini hepimiz biliyoruz. Bize bağlanan ne kadar yüksek kaliteli site varsa, Google’nin gözünde o kadar iyi görünürüz. Güven oluşturmaya yardımcı olur.

Yine de giden bağlantılar eşit derecede önemlidir ve yapılması çok daha kolaydır. Bunlar Google’ye alakalı olduğumuzu söyler. Arama motoruna paylaştığımız bilgilerin ziyaretçiler için yararlı olacağını gösterir.

Sitenize saygın kaynaklardan yüksek kaliteli istatistikler, veriler, alıntılar ekleyin.Arama motorları ilişkilendirmeye göre çalışır. Bu, sitelere bağlantı vermek, içeriğinizi onlarınkilerle uyumlu hale getirmenize yardımcı olur. Daha yüksek itibar, daha yüksek arama sıralamasına eşittir

Site Hızınızı Arttırın

Googlenin en sevmediği şey hız problemidir.Siteniz yavaş yükleniyorsa ve gelen müşterileriniz okuyucularınız,sayfanın açılması için bekliyorsa,Hiç birsey beklemeyin,

Site hızınızı arttırmak için GTmetrix.com sitesinden analiz yapabilir,çıkan analiz sonuçlarına göre,sitenizin performansını yükseltebilirsiniz.

Ücretsiz wordpress eklentisi olan PageSpeed ​​Ninja eklentisini kurarak Gzip dosyalarınızı kolaylıkla sıkıştırabilirsiniz.Site hızınızı ciddi manada yükseltecektir.

Google Analytics Kullanarak

Web sayfanızın içeriğini güncel tutarak,Son otuz gün içinde en iyi performans gösteren sayfalarınızı kontrol etmek için Google Analytics‘i kullanın. Ardından hangi arama terimlerinin ziyaretçileri en iyi performans gösteren sayfanıza yönlendirdiğini belirleyin.

 Google Arama Konsolu  Hesabı

SEO sadece internet sitelerini tarayan Google “örümcekleri” ile çalışır. Google’nin arama sonuçlarını sunmasına yardımcı olabilmek için buldukları siteleri günlüğe kaydederler. Bu örümcekler sitenizi taramıyorlarsa, sitenizi dizine almazlar. SEO Geliştirmenin Yolları Çoktur,Ucu bucağı olamayan bir okyanus misali..

Siteniz için bir Google Arama Konsolu hesabı oluşturmalısınız. Hesabınızı kurulduktan sonra Tarama menüsüne gidin ve “Google Gibi Getir” ‘i seçin. Bunu hem masaüstü hem de mobil siteleriniz için deneyin. Taramanın tamamlandığına dair yeşil onay işaretini almalısınız. Ardından “Dizine ekleme iste” ‘yi tıklayın. Artık Google’nin sitenizi dizine ekleyeceğini biliyorsunuz.

EbaMedya ile Üst sıralara Çıkmaya Varmısınız.