SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO Danışmanlığı Nedir?  Kullanıcılar tarafından yapılan internet aramalarının sonuçlarında karşılarına birden fazla aynı içeriği tanıtan ya da içeren web sayfası çıkmaktadır. Bu kullanıcıların yaptıkları aramalarda üst sıralarda sizi bulması için yapılan anahtar kelimelere dayalı içeriklerin oluşturulması SEO danışmanlığı olarak isimlendirilmektedir. Bu danışmanlık hizmetin amacı ziyaretçilerinizin ya da potansiyel ziyaretçilerinizin web sayfanızı yapılan aramalarda ilk sayfalarda ve üst sıralarda görmesini sağlamaktadır.

SEO kelime olarak Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Bu kelimeleri Türkçeye çevirmek istersek arama motoru optimizasyonudur. Web sitenizin kelime bazlı olarak arama motoruna uygun olarak optimize edilmesidir. Bu optimizasyon işlemi site içi ve site dışı olarak yapılabilmektedir. İki SEO danışmanlığı hizmetini alabileceğiniz gibi bir tanesi de sizin için yeterli olabilmektedir.

SEO Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Seo danışmanlığı nedir? istenilen arama motoruna göre yapılmaktadır. Kullanıcılar tarafından genellikle tercih edilen arama motoru Google olduğu için normal SEO çalışmaları Google’a yönelik olarak yapılmaktadır.

Eğer web sayfanız için SEO danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız öncelikle firmamızla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Firmamızla iletişime geçmeniz sonrasında uzman ekibimize web sayfanızı, web sayfanızda neyi tanıtmak istediğinizi ve nereye dikkat çekilmesini istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Belirttiğiniz içeriklere göre düzenlenecek olan SEO çalışmanız için;

1- Web sayfanız uzman ekibimiz tarafından profesyonel araçlarla incelenmektedir. Bu incelemenin ardından sizin de istekleriniz ve beklentileriniz göz önünde bulundurularak bir rapor oluşturulmaktadır.

2- Oluşturulan rapor incelenerek analizi yapılır. Bu analizde web sayfanız için gerekli olan anahtar kelimelerin neler olacağı ve bu kelimelerin nasıl kullanılacağı belirlenmektedir. Toplam metinde bulunacak kelime sayısına karar verilir.

3- Hazırlanacak metinde kullanılacak yazım yöntemleri ve verilerin uygun olarak kullanımı seçilmektedir. Kullanılacaksa metin ile ilgili görsellerin ve url yapılarının düzenlemesi ve yerleştirilmesi işlemi yapılmakta ve tüm bu düzenlenen unsurlara göre içerik yazım işlemi gerçekleştirilir.

4- Seo danışmanlığı işleminizden en yüksek verimliliği alabilmeniz için hazırlanan içeriğiniz gözden geçirilmekte ve arama motorunda yapılan anahtar kelime aramasında web sayfanızın üst sıralara çıkması için gerekli olan tüm planlamalar yapılarak içeriğiniz tamamen kullanılmaya hazır hale getirilmektedir.

Neden SEO Danışmanlığı Hizmeti Almalısınız?

SEO danışmanlık hizmeti almak web sayfanız için birçok avantaj sağlayacaktır. Bu avantajlar;

1- Küçük bir anahtar kelime araştırmasında bile benzer içeriklere ve ürünlere sahip birçok web sayfası bulunmaktadır. Yapılan SEO danışmanlık hizmeti sayesinde web sayfanız bu benzer web sayfalardan özgün olacak ve yapılan aramalarda ziyaretçilerin sizin web sayfanızı tercih etmesine neden olacaktır.

2- Yapılan bir aramada web sayfanızın arka sayfalarda kalması, web sayfanız için olumsuz bir durum olacaktır. Çünkü ziyaretçiler yapılan bir aramada ilk sayfada bulunan ve üst sıralarda olan içeriklere daha çok giriş yapmaktadır. SEO çalışması ile birlikte yapılan aramalarda web sayfanız ilk sayfalarda üst sıralara çıkacaktır.

3- SEO ile web sitesi trafiği artırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Web sayfanızın yapılan aramalarda ilk sayfada çıkması ve üst sıralarda bulunması ulaşmak istediğiniz ziyaretçi ve potansiyel ziyaretçi sayısına ulaşmanızı sağlayacaktır.

4- Web sayfanızın içerikleri belirli bir tema, amaç ve anahtar kelimeleri yansıtacağı için kullanımı ve keşfedilebilirliği kolaylaşacaktır. Sayfa içinde ya da sayfa dışında web sayfanıza ulaşılabilirlik artacaktır.

SEO Danışmanlığı Almak Size Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Seo danışmanlığı hizmeti birçok fayda sağlayarak web sayfanız için ihtiyacı olan dinamiği yakalatacaktır. Bu faydaları kısaca özetlersek;

Hedef Kitlenizi Genişletir: Bir SEO çalışmasında hedeflenen kitlenize yönelik olarak anahtar kelimenin bütün ziyaretçilere uygun olacak şekilde seçimi yapılmaktadır. Bu anahtar kelimeler ile birlikte yapılan aramalarda ziyaretçilerin web sayfanıza ulaşımı kolaylaşmaktadır. Web sayfanıza yaptıracağınız SEO çalışması istediğiniz hedef kitlesine yerel ya da küresel olarak ulaşmanızı sağlamaktadır.

Web Sayfa Trafiğini Artırır

SEO ile web sitesi trafiği artırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bir web sayfasının trafiğinin artmasını etkileyen en önemli faktör web site için yapılan tıklama sayısıdır. Web sayfanızın yapılan aramalarda ilk sayfada üst sıralarda çıkması ziyaretçilerin sizi görmesine ve aradıkları şey için sizin web sayfanızı tercih etmesine neden olacaktır. Böylece web sitenize yapılan tıklama sayısı artacaktır.

Geleceğe Bir Yatırımdır: SEO danışmanlık hizmeti ile web sayfa ziyaretçi sayınızı artıracağınız için müşteri ve müşteri potansiyelinizi de artırma fırsatı yakalamış olacaksınız. Bu yüzden web sayfanız üzerinden yapacağınız satış miktarı artacaktır. Böylece dolaylı yoldan ya da doğrudan bir yatırım yapmak adına web sayfanız için SEO danışmanlık hizmeti satın almak doğru olacaktır.

Uzun Süreli Konumunuzu Korursunuz: SEO danışmanlığı ile web sitenizi arama motorunda ilk sayfalarda üst sıralara getirmeniz sonucunda, web sayfanızın üst sıralarda kalması uzun süreli olacaktır. SEO çalışması anlık ya da kısa süreliğine geçerli bir çalışma değildir. Yapılan çalışma uzun süre güncelliğini koruyarak web sayfanızda kalacaktır. Çalışmanızın zamanla güncelliğini kaybetmesi durumunda ise dilediğiniz zaman yeniden web sayfanız için SEO çalışması yaptırabilirsiniz.

SEO Danışmanlığı Nedir?

Maliyeti Uygundur: Web sayfasını arama motorunda görünebilir ve keşfedilebilir hale getirmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Ancak bu yöntemler arasında yaptırabileceğiniz en güvenilir, uzun vadeli ve maliyeti uygun bir yöntemdir. Fiyat performans oranı en güçlü web sayfası optimizasyonudur.

Esnektir: SEO hizmetleri web sayfasına özel olarak hazırlanmaktadır. Uygulaması zorunlu olan web sayfasından alakasız içerikleri bulunmamaktadır. Web sayfası ve web sayfası sahibi tarafından istenilen hususlar ve kurallar içerisinde hazırlanabilmektedir. Anahtar kelime seçimi web sayfasına ve web sayfasının içeriğine özgüdür ve her içerik birbirinden farklıdır. Web sayfanız için hazırlanan içerik başka bir web sayfası için kullanılmamaktadır.

Günceldir: SEO danışmanlık hizmetiniz sadece içerik hazırlanması ile bitmemektedir. Hazırlanan içeriğin ardından web sayfanıza gelen ziyaretçi ölçümü yapılarak, hazırlanan içeriğin güncel olması sağlanmaktadır. Ayrıca içeriğiniz de güncel olan duruma göre hazırlanmakta böylece web sayfanızın aktif ve yeni kalması sağlanmaktadır.

SEO Danışmanlığı Kimler Tarafından Tercih Edilmektedir?

SEO danışmanlığı her web sayfası ve içeriği için hazırlanabilmektedir. Ancak aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz SEO danışmanlık hizmeti almanız sizin için faydalı olacaktır:

  •  Web sayfanız yeni ise: Web sayfanızı yeni oluşturduysanız ve diğer ziyaretçilerin sizi kısa zaman içerisinde keşfetmesini istiyorsanız iyi hazırlanmış bir SEO içerik bu isteğinizi gerçekleştirmenize büyük ölçüde yardımcı olacaktır.
  • Sayfanızın yeterince ziyaretçisi olmadığını düşünüyorsanız: Eğer web sayfanızın ziyaretçi trafiği düşükse bu sizin için olumsuz olacaktır. Kaliteli bir SEO danışmanlık hizmeti ile web sayfanızın ziyaretçi trafiğini artırabilir, istediğiniz seviyeye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
  • Web sayfanızı ticari amaçla kullanıyorsanız: Web sayfanızı ticari amaçla kullanıyorsanız müşteri ve müşteri potansiyelinizin yükselmesi ve satışlarınızın artması için SEO danışmalığı nedir? hizmeti almanız gerekmektedir.
  • Firmanızın tanıtımını yapmak istiyorsanız: Web sayfanızda bulunan ürünlere dikkat çekerek tanıtım yapmak ve bu sayede ziyaretçilere kendi firmanızı tanıtmak istiyorsanız hazırlanan SEO içerikler sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Web sayfanızı kişisel amaçlarla kullanmak istiyorsanız: Web sayfanızı kişisel olarak blog, vlog gibi kullanmak istiyorsanız ve paylaştığınız şeyleri daha çok kişinin görmesini sağlayarak popüler bir web siteye sahip olmak istiyorsanız SEO içeriği hazırlatmanız sizin için büyük bir yardımcı olacaktır.

Web sayfanıza özel, uzmanlar tarafından hazırlanan bir SEO danışmanlığı almak istiyorsanız firmamızla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar